Edycja 2017 | Warsztaty Plakatu

III Warsztaty Plakatu 2017

Trwa nabór uczestników na Warsztaty Plakatu 2017

Warsztaty Plakatu 2017 to trzecia edycja warsztatów projektowania plakatów filmowych, utrzymana w duchu polskiej szkoły plakatu. Zajęcia teoretyczne i praktyczne poprowadzi Maja Wolna – wielokrotnie nagradzana artystka i doktor habilitowana sztuki. Oficjalnym organizatorem Warsztatów Plakatu 2017 jest Fundacja Art2Business i Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej.

Warsztaty Plakatu podzielone są na dwie części: teoretyczną i praktyczną. Podczas blisko 40 godzin zajęć uczestnicy poznają historę polskiego plakatu, wezmą udział w zajęciach z typografii, będą rozwijać swoje projekty, pogłębiać wiedzę i udoskonalać swoje umiejętności w zakresie projektowania graficznego, a przede wszystkim projektowania plakatów. Warsztaty zostaną zwieńczone uroczystym wermisażem prac absolwentów kursu.

Celem warsztatów jest stworzenie autorskiego plakatu do filmów, które aktualnie znajdują się w fazie produkcji. W tym roku inspiracją dla uczestników będą dwa filmy:

  • “Who Will Write Our History” – film dokumentalny w reżyserii Roberty Grossman. Produkcja: Roberta Grossman. Producent wykonawczy Nancy Spielberg. Koproducent Match&Spark, Mazowiecki Fundusz Filmowy, Wytwórnia Katahdin Productions.
  • “Wieloryb z Lorino” – film dokumentalny w reżyserii Macieja Cuske. Produkcja: Pokromski Studio, Producent: Mikołaj Pokromski.

Z uczestnikami spotkamy się między 21 października 2017 a 13 stycznia 2018. Do udziału w Warsztatach Plakatu zapraszamy grafików, artystów plastyków, studentów, pasjonatów i amatorów sztuk pięknych.

Tegoroczne zajęciach odbędą się w Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej w Warszawie, przy ul. Rektorskiej 4. Szczegółowy harmonogram zajęć i regulamin dostępne są na stronie warsztatyplakatu.pl oraz na fanpage na FB:  facebook.com/warsztatyplakatu/

Koszt udziału w WP2017 to 1200zł, istnieje możliwość płatności w dwóch ratach. Zapisy trwają do 18 października ( liczna miejsc ograniczona). Zapraszamy do wypełnienia formularza zgłoszeniowego: przez stronę warsztatyplakatu.pl/

Organizatorzy: Fundacja Art2Business i Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej.

Honorowym patronatem Warsztatów Plakatu 2017 jest Muzeum Plakatu w Wilanowie.

Partnerami warsztatów są: Mazowiecki Fundusz Filmowy, Mazowiecki Instytut Kultury, Doc Lab Poland, Politechnika Warszawska, Wacom, Applink, Bodegas Santa Rufina, Fundacja Przestrzeń Filmowa.

 

Zobacz plakaty powstałe na warsztatach do filmu „Who Will Write Our History”, w reżyserii Roberty Grossman.

Zobacz plakaty powstałe na warsztatach do filmu Wieloryb z Lorino w reżyserii Macieja Cuske