Edycja 2017 | Warsztaty Plakatu

III Warsztaty Plakatu 2017

Trwa nabór uczestników na Warsztaty Plakatu 2017

Warsztaty Plakatu 2017 to trzecia edycja warsztatów projektowania plakatów filmowych, utrzymana w duchu polskiej szkoły plakatu. Zajęcia teoretyczne i praktyczne poprowadzi Maja Wolna – wielokrotnie nagradzana artystka i doktor habilitowana sztuki. Oficjalnym organizatorem Warsztatów Plakatu 2017 jest Fundacja Art2Business i Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej.

Warsztaty Plakatu podzielone są na dwie części: teoretyczną i praktyczną. Podczas blisko 30 godzin zajęć uczestnicy poznają historę polskiego plakatu, wezmą udział w zajęciach z typografii, będą rozwijać swoje projekty, pogłębiać wiedzę i udoskonalać swoje umiejętności w zakresie projektowania graficznego, a przede wszystkim projektowania plakatów. Warsztaty zostaną zwieńczone uroczystym wermisażem prac absolwentów kursu.

Celem warsztatów jest stworzenie autorskiego plakatu do filmów, które aktualnie znajdują się w fazie produkcji. W tym roku inspiracją dla uczestników będą dwa filmy:

  • “Who Will Write Our History” – film dokumentalny w reżyserii Roberty Grossman. Produkcja: Roberta Grossman. Producent wykonawczy Nancy Spielberg. Koproducent Match&Spark, Mazowiecki Fundusz Filmowy, Wytwórnia Katahdin Productions.
  • “Wieloryb z Lorino” – film dokumentalny w reżyserii Macieja Cuske. Produkcja: Pokromski Studio, Producent: Mikołaj Pokromski.

Z uczestnikami spotkamy się między 21 października 2017 a 13 stycznia 2018. Do udziału w Warsztatach Plakatu zapraszamy grafików, artystów plastyków, studentów, pasjonatów i amatorów sztuk pięknych.

Tegoroczne zajęciach odbędą się w Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej w Warszawie, przy ul. Rektorskiej 4. Szczegółowy harmonogram zajęć i regulamin dostępne są na stronie warsztatyplakatu.pl oraz na fanpage na FB:  facebook.com/warsztatyplakatu/

Koszt udziału w WP2017 to 1200zł, istnieje możliwość płatności w dwóch ratach. Zapisy trwają do 18 października ( liczna miejsc ograniczona). Zapraszamy do wypełnienia formularza zgłoszeniowego: przez stronę warsztatyplakatu.pl/

Organizatorzy: Fundacja Art2Business i Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej.

Honorowym patronatem Warsztatów Plakatu 2017 jest Muzeum Plakatu w Wilanowie.

Partnerami warsztatów są: Mazowiecki Fundusz Filmowy, Mazowiecki Instytut Kultury, Doc Lab Poland, Politechnika Warszawska, Wacom, Applink, Bodegas Santa Rufina, Fundacja Przestrzeń Filmowa.

 

Zobacz plakaty powstałe na warsztatach do filmu Bracia, w reżyserii Wojciecha Staronia.

Zobacz plakaty powstałe na warsztatach do filmu I była miłość w getcie w reżyserii Jolanty Dylewskiej i Andrzeja Wajdy