Cele | Warsztaty Plakatu

Celem Warsztatów Plakatu jest stworzenie artystycznego plakatu do zaprezentowanego materiału filmowego.

Warsztaty podzielone będą na dwie części: teoretyczną i praktyczną. W części teoretycznej zostaną omówione m.in. następujące zagadnienia:

  • sztuka plakatu filmowego,
  • funkcja komunikacyjna plakatu,
  • komunikacja wizualna w przestrzeni publicznej i inne.

W części praktycznej każdy z uczestników będzie mieć szansę zaprojektować plakat do wybranego filmu. Na każdych zajęciach omawiany będzie postęp prac nad projektem.

Mazowiecki Fundusz Filmowy, działający w strukturze Mazowieckiego i Warszawskiego Instytutu Kultury, przedstawi przedpremierowe filmy dokumentalne lub fabularne, na których podstawie tworzone będą plakaty.

Każdy biorący udział wykreuje plakaty do zaprezentowanych filmów. Poprzez krótkie ćwiczenia, prowadzone równolegle do głównego zadania, uczestnicy będą mieli możliwość rozwijania umiejętności syntetycznego myślenia, kształtowania wyobraźni plastycznej oraz zdolności wizualnej interpretacji opartej na metaforze oraz charakterystycznej dla plakatu sile przekazu.

W tym roku inspiracją dla uczestników będą dwa dokumenty:

„Wymyśliłem sobie życie”

Film dokumentalny w reżyserii Piotra Stasika
Producent: Running Rabbit Films  

Partnerzy: Polski Instytut Sztuki Filmowej, TVP

Film niespodzianka w trakcie negocjacji 

Produkcja: 

Koprodukcja: 

! Ze względów obowiązującej jeszcze tajemnicy producenckiej wszystkie informacje nt. filmu zostaną przekazane niedługo.

Warsztaty skierowane są do pasjonatów z dziedziny projektowania graficznego, artystów, studentów i absolwentów szkół artystycznych oraz wszystkich zainteresowanych zgłębieniem wiedzy o projektowaniu plakatów filmowych.

Warsztaty Plakatu poprowadzi dr hab. Maja Wolna – absolwentka Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Uczestniczka wielu wystaw w kraju i za granicą. Zdobywczyni złotego medalu w kategorii plakatów ideowych podczas 22 Międzynarodowego Biennale Plakatu. Adiunkt w Pracowni Plakatu II na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Współpracuje z magazynem „Zwierciadło” i „Film” oraz z Feminoteką. Obecnie mieszka i pracuje w Warszawie. Więcej na stronie: majawolna.com

Organizatorem Warsztatów Plakatu jest Fundacja Art2Business.

Patron honorowy: Muzeum Plakatu w Wilanowie

Partnerzy: Mazowieckie Centrum Kultury, Mazowiecki i Warszawski Fundusz Filmowy, STGU, Targi Plakatu, DocLab Poland, Wacom, Applink, Bodegas Santa Rufina, Fundacja Przestrzeń Filmowa.

Chcesz dowiedzieć sie więcej lub wziąć udział?